Дарија Кисић изабрана за нову директорку Института ,,Торлак“

Т а н ј у г

За нову директорку Института за вирусологију, вакцину и серуме „Торлак“ изабрана је проф. др Дарија Кисић, потврђено је Т а н ј у г у у Влади Србије.

Бивша министарка за бригу о породици и демографију, Кисић је на ову функцију изабрана на јутрошњој седници Владе, а на челу Института „Торлак“ замениће досадашњег директора Луку Драгачевића.

Кисић је рођена 1975. године у Сарајеву. Завршила је Медицински факултет Универзитета у Београду 2001. године са просечном оценом 9,60. На истом факултету је 2006. године завршила магистеријум, а 2010. године докторирала.

Проф. др Кисић је од 2002. до 2007. године била асистент приправник на Медицинском факултету, од 2007. до 2011. асистент, затим од 2011. до 2017. доцент, од 2017. до 2022. године ванредни професор а 2023. године добила је звање редовног професора.

Коауторка је осам књига из области медицине, а објавила је више 120 научних радова.

Од 2016. до 2020. године била је помоћник директора Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“, од 2020. до 2022. године у Влади Србије била је министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, а од 2022. до 2024. министар за бригу о породици и демографију.

Извор: Т а н ј у г

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније