Петковић са представницима институција које имају запослене на КиМ

Фејсбук / Петар Петковић

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић је са својом заменицом Душицом Николић одржао данас у Палати Србија састанак са представницима свих релавантних државних, финансијских и осталих институција које имају запослене на простору Косова и Метохије и са којима је разговарао о све израженијим последицама кризе изазване одлуком инситуција у Приштини на челу са Аљбином Куртијем да забрани употребу динара и динарски платни промет на Косову и Метохији.

На састанку су детаљно изнете и разматране последице по функционисање српских институција, као и живот српског народа у покрајини, а које су узроковане противправном одлуком Приштине о забрани српске валуте на простору КиМ. На састанку је разговарано на које начине држава Србија у наредном периоду може да олакша да се последице ове кризе превазиђу.

Извор: ТВ Мост

Related posts

Зеленски: Не можемо рећи да је резултат довољан после разговора у Женеви; Бела кућа сматра да је остварен напредак

Адвокат Ненезић: Каква год да буде пресуда у Хагу, биће политички тумачена

У Њу Делхију отворен Самит о вештачкој интелигенцији – Вучић: Самит један од најважнијих глобалних скупова који обликују будућност света

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније