Канцеларија за КиМ: Упад у апотеке нови, насилни притисак на Србе на КиМ

Канцеларија за Косово и Метохију Владе Републике Србије саопштила је да су власти у Приштини, на челу са Аљбином Куртијем, упадом у апотеке у Косовској Митровици и Звечану, спровеле нову насилну акцију на северу Косова и Метохије .

„Након изазивања хуманитарне катастрофе укидањем динара и динарског платног промета на Косову и Метохији, Курти сада наш народ на северу КиМ жели да остави и без неопходних лекова и тиме створи неподношљиве услове живота нашем народу, што је чинио и претходне две године, бранећи нашим болницама да се снабдеју лековима“, наводи се у саопштењу Канцеларије.

Канцеларија истиче да је, током упада у апотеке, одузета већа количина медикамената, чиме је, ионако отежано снабдевање и доступност лековима на северу КиМ, додатно онемогућено, што је проблем који погађа све категорије становништва на северу КиМ.

„Док се Куртијеви страначки кандидати баве трговином људима, наркотицима и другим тешким кривичним делима, дотле Курти, да би замаскирао своја недела, спроводи лов на лекове и истовремено девет месеци брани улаз српске робе на простор Косова и Метохије“, наводи Канцеларија.

„Ово је још један показатељ да уместо деескалације, Курти свакодневно повлачи нове ескалаторне потезе на северу КиМ, посебно како би живот Србима учинио немогућим и тако их натерао да напусте своја вековна огњишта, укидањем основних средстава за живот, од динара до лекова и основних животних намирница“, закључује се у саопштењу Канцеларије за КиМ.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније