Танјуг

Петковић: Приштина одлуком о укидању динара жели да протера све Србе и затвори тему формирања ЗСО

од TV Most

Јасно је да је прави разлог одлуке Приштине о укидању динара у  Покрајини протеривање Срба из и укидање институција Србије на Косову и Метохији, истакао је директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић у разговору се амбасадорком Немачке у Србији Анке Конрад.

Петковић је указао на то да је ,,провидна“ намера Приштине да том одлуком потпуно затвори тему формирања Заједнице српских општина, с обзиром на то да је у до сада потписаним споразумима финансијска подршка Србима предвиђена кроз финансирање институција од стране Београда и поручио да ће Београд наставити да инсистира на формирању ЗСО.

Он је нагласио да је тема разговора у Бриселу била неразумна и опасна одлука Аљбина Куртија да забрани динар и на тај начин доведе у питање исплате плата, пензија и социјалних примања за 100.000 Срба и других неалбанаца у покрајини, као и функционисање функционисање школа, болница, вртића и других српских институција, којима је ускраћена могућност за набавку основних средстава, али и за измиривање месечних обавеза.

Петковић је  подвукао  да је недоласком главног преговарача Приштине Бесника Бисљимија у Брисел,  Приштина наставила да опструира дијалог и угрожава  напоре у нормализацији односа у Покрајини, док је Београд, као и увек до сада, показао да сматра да су разговори најефикаснија брана ескалацији тензија и гаранција безбедности српског народа, истиче се у саопштењу.

Директор Канцеларије за КИМ је нагласио да ће Београд наставити да инсистира на проналажењу трајног и одрживог решења овог проблема, које ће омогућити опстанак српског народа на Косову и Метохији.

Како је навео,  стога је неопходно  да Банка Поштанска штедионица и пословнице Поште наставе да послују на КиМ, што је једини начин да се Србима обезбеде исплате њихових зарада и свих осталих примања.

Извор: ТВ Мост / Саопштење

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније