Епископ рашко-призренски Теодосије и игуман Сава Јањић обишли археолошке остатке манастира Богородице Хвостанске

X / Raškoprizrenska

Владика Теодосије у пратњи игумана манастира Високи Дечани, Саве Јањића, посетио је археолошке остатке манастира Богородице Хвостанске код Истока.

Како је саопштено из Епархије рашко-призренске на платформи X, посета је обављена у координацији са тимом Еулекса.

“Епископ рашкопризренски Теодосије данас је са дечанским игуманом Савом и у координацији са тимом Еелекса посетио археолошке остатке манастира СПЦ Богородице Хвостанске код Истока. Ова локација је једна од 47 специјалних заштићених зона у косовском закону”, наводи се у саопштењу Епархије.

Извор: ТВ Мост

Related posts

Отказани данашњи летови на релацијама Београд-Дубаи и Београд-Доха

Обележавање Светог Симеона Мироточивог: Фондација Делије принела славски колач у Храму Светог Саве

Макрон: Рат између САД, Израела и Ирана има озбиљне последице по мир, потребна хитна седница СБ УН

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније