ЕУ одобрила 13. пакет санкција против Русије

Европска унија одобрила је данас 13. пакет санкција Русији, саопштило је белгијско председништво ЕУ на платформи X.

„Амбасадори ЕУ су се управо сложили, начелно, о 13. пакету санкција поводом руске агресије на Украјину. Ово је један од најширих пакета који је одобрила ЕУ“, навела је Белгија.

У новом пакету ће близу 200 ентитета и појединаца бити додато на листу, али нема нових мера против одређених сектора.

Овим поводом огласио се и Жозеп Борељ, шеф дипломатије ЕУ.

„Имамо договор о 13. пакету. Додали смо близу 200 особа и ентитета у наш пакет, па је на црној листи ЕУ више од 2.000 људи. Са овим пакетом, преузимамо много јаче акције против ентитета који су умешани у заобилажење санкција, као и у војне секторе“, истакао је Борељ на платформи X.

Извор: Танјуг

Related posts

Русија и Кина траже од СБ УН да гласа о одлагању врац́ања санкција Ирану

Захарова: Зеленског не занимају људи – већ територије које тражи Запад

Окончана блокада зграде Ректората у Крагујевцу после готово 10 месеци

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније