Грујичић: Разматамо вакцинисање мајки против великог кашља

СТ/Немања Панчић

Министарка здравља Даница Грујичић рекла је да се разматра почетак вакцинације мајки против великог кашља како би новорођена деца била заштићена у првим месецима живота.

Министарка је поводом недавних смрти новорођенчади од последица великог кашља оценила да се то питање озбиљно разматра, и да је на Републичкој стручној комисији за педијатрију и инфективне болести да донесе одлуку.

Она је наглаисила за ТВ Пинк, да је велики кашаљ посебно опасан за новорођенчад.

„У неким срединама је проблем што се вакцинација не обави на време. У малим срединама степен вакцинације код деце је 98 одсто пошто су људи усмерени на педијатра и верују му“, рекла је Грујичић, и додала док је у великим срединама проценат вакцинације слабији.

Додала је да је потребно вратити поверење у медицину и лекаре, и да је вакционација деце „једина права ствар“, и да се тиче здравља остале деце у окружењу.

Извор: Танјуг

Related posts

Јаник Синер победио Феликса Ожеа-Алијасима и пласирао се у финале УС Опена

Сингал: Спасиоци не успевају да допру до људи затрпаних под рушевинама у Авганистану

Школа балета у Грачаници наставља са радом, упис у току

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније