СБ УН гласаће о захтеву за хуманитарну помоћ и прекид ватре у Гази, САД наговестиле вето

УН

Савет безбедности Уједињених нација вероватно ће у уторак, 20. фебруара гласати о предлогу Алжира да СБ УН захтева хитну хуманитарну помоц́ и прекид ватре између Израела и Хамаса, али су САД сигнализирале да ц́е уложити вето, преноси Ројтерс.

Америчка амбасадорка у УН Линда Томас-Гринфилд је изјавила да би таква резолуција могла да угрози „осетљиве преговоре“ који имају за циљ посредовање у договору о успостављању примирја.

„Сједињене Државе не подржавају акцију по овом нацрту резолуције. Ако и буде гласања о предлогу ове резолуције – неће бити усвојен“, наведено је у данашњем саопштењу Томас-Гринфилдове.

У саопштењу се истиче да је од кључне важности да све стране пруже најбоље шансе за успех овог процеса, а не да намећу мере које га доводе у опасност.

Да би била усвојена резолуција у СБ УН потребно је да најмање девет чланица гласа „за“, али само под условом да ни једна од сталних чланица не уложи вето.

Извор: Танјуг

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније