Тениска репрезентација Србије дочекаће селекцију Грчке у плеј-офу за пласман у Светску групу Дејвис купа, одлучено је жребом у Лондону.
Србија ће дочекати селекцију Грчке у плеј-офу за пласман у Светску групу Дејвис купа, а меч ће бити одигран од 13. до 15. септембра.
Селектор Србије Виктор Троицки истиче да су српски тенисери добили неугодног противника који у својим редовима има сјајног Стефаноса Циципаса.
„И поред њега немају врхунске тенисере. Његов млађи брат је у топ 100 у дублу. Браћа Циципас умеју да одиграју добро у том сегменту. Што се нас тиче, морамо да покажемо квалитет на терену, да дамо све од себе. Играмо поново код куће. Наше је да се што боље припремимо до септембра и да заборавимо два болна пораза, у Краљеву од Словачке и од Италије у Малаги и да кренемо на боље“, рекао је Троицки.
Парови плеј-офа су: Србија – Грчка, Хрватска – Литванија, Шведска – Индија, Казахстан – Данска, Пољска – Кореја, Швајцарска – Перу, Египат – Мађарска, Норвешка – Португалија, Аустрија – Турска, Кинески Тајпех – Босна и Херцеговина, Израел – Украјина и Јапан – Колумбија.