Jun 19, 2018   22:13

0

215

Rusija pobedila Egipat i prva otišla u osminu finala

Malo ko je očekivao da će baš domaćin Mundijala biti prvi učesnik osmine finala, ali je četa Stanislava ÄŒerčesova u prva dva meča u Grupi A pokazala da favoriti imaju čega da se pribojavaju.

Posle ubedljivog trijumfa nad Saudijskom Arabijom (5:0), Rusija je u drugom kolu bila bolja od Egipta sa 3:1 i samo nadrealni rezultati u poslednja tri meča ove grupe mogu je onemogućiti da se plasira među 16 najboljih selekcija.

"Faraonima" nije pomogao ni povratak oporavljenog Muhameda Salaha, koji je dao svoj doprinos u vidu pogotka sa bele tačke, ali to je bilo sve što su Egipćani uradili na ovom meču.

Posle tvrdog i izjednačenog prvog dela, Rusija stiže do prednosti u 47. minutu, kada je Fati nespretno odreagovao i savladao golmana El Šenavija.

Kao da je taj nesrećni pogodak potpuno poremetio Egipćane, pa ÄŒerišev u 59. i Dzjuba u 62. minutu donose "baćuškama" nedostižnu prednost.

ÄŒerišev je postigao svoj treći gol na Mundijalu i izjednačio se sa Kristijanom Ronaldom na čelu lite strelaca.

Sutra se u istoj grupi sastaju Urugvaj i Saudijska Arabija od 17 sati u Rostovu.

Tabela A grupe: Rusija 6, Urugvaj 3, Egipat 0, Saudijska Arabija 0.

Izvor: Tanjug, RTS