Jun 18, 2017   12:05

0

123

Rukometaši remijem overili Evropsko prvenstvo

Srbija je uspela da nadoknadi minus koji je imala tokom čitavog drugog poluvremena u Minsku i sada će kao drugoplasirana iz grupe 2 otići na šampionat 'Starog kontinenta'.

Izabranici Jovice Cvetkovića su i pre meča znali da su siguran putnik u Hrvatsku, a na tabeli grupe nalazi se samo Belorusija zbog boljeg međusobnog skora.

Obe selekcije imaju po osam bodova i čekaju 23. jun kada će biti obavljen žreb za Evropsko prvenstvo.

Duel u prestonici Belorusije počeo je izjednačenom igrom, ali su domaćini uspeli da nametnu svoj ritam sredinom poluvremena i tokom nastavka drže konce igre u rukama. 'Orlovi' su u nekoliko navrata greškama propuštali šansu da se vrate, što su uspeli tek u finišu.

Đorđić je držao priključak i u poslednji minut ušlo se prednošću rivala od jednog gola. Belorusi su izgubili loptu, ona je došla do Draška Nenadića koji je dvadesetak sekundi pre kraja postigao gol za izjednačenje.

Iako je bilo vremena za Beloruse, oni su odlučili da sačuvaju bod i prvo mesto, za konačnih 27:27.

Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj na programu je od 12. do 24. januara 2018. godine.