Septembar 25, 2017   12:05

0

156

Novak Radulović seniorski šampion Balkana u kik boksu

Prvog dana takmičenja, klasičnim nokautom pobedio je  Harisa Kleantusa, a u finalu je u po oceni prisutnih u najboljem meču dana, ubedljivo slavio protiv odličnog  reprezentativca Bugarske Stoyana Petkova.

Po završetku borbi Novaku je uručen i pehar za najboljeg seniora Balkana.

Ovim pobedama, Novak je nastavio dominaciju u ringu i u karijeri zabeležio 143. pobedu.

Od 16-31.10. 2017. godine, Novak će se sa ostalim reprezentativcima Srbije pripremamati na Tari, za Svetsko prvenstvo u Budimpešti (Mađarska) od 04-12.11.2017.

Nikola Lazarević je na Balkanskom osvojio srebrnu medalju (63,5 kg) u konkurenciji juniora, jer je posle pobede nad crnogorskim reprezentativcem Živaljevićem, u finalu izgubio od Bugarina Ogniayn Mirčeva.

Stefan Paunović je  izgubio od Ensar Kozo (BiH) i osvojio juniorsku bronzanu medalju -81 kg.

Srbija je u konkurenciji 7 država, osvojila 1.mesto ispred BiH, Bugarske, Turske...

Naredno takmičenje za kikboksere, biće prvenstvo centralne Srbije u Full Contact-u, koje će se održati u Prokuplju 30.septembra ove godine.