Jul 15, 2018   18:54

0

161

Francuska je šampion sveta u fudbalu!

Do "Zlatne boginje" su došli posle ludog finala na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minutu, deset minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić, koji je nedugo zatim skrivio penal, pa je Antoan Grizman sa "bele tačke" vratio prednost "trikolorima". Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:1.

U nastavku su Pol Pogba i Kilijan Mbape projektilima u 59. i 65. minutu "izbušili" mrežu Danijela Subašića za 4:1, pa velika greška golmana Uga Lorisa u 69. minutu nije skupo koštala Francuze. Kapiten "trikolora" je poklonio gol Mandžukiću. Međutim, Hrvati više od toga nisu mogli.

Na kraju, Francuska je postala šampion sveta - 4:2.

Hrvatska ne samo da se nije obrukala u moskovskom finalu, već su dokazali da su zasluženo došli do završne predstave Mundijala u Rusiji.

Izabranici selektora Zlatka Dalića od starta su nametnuli ritam i bili bolji rival u prvom poluvremenu. Međutim, Francuzi su malo na znanje, malo na iskustvo, a malo uz pomoć sreće, uspeli da odbiju napade i steknu prednost.

Izvor: Agencije