Novembar 07, 2015   12:05

0

118

Đoković u finalu turnira u Parizu

Đoković će finalu igrati protiv Britanca Endija Mareja, koji je ranije danas bio bolji od Španca Davida Ferera sa 2:0 (6:4, 6:3).

Najboljem teniseru sveta je u prvom setu polufinala sa Vavrinkom bio dovoljan samo jedan brejk da stigne do prednosti u setovima, posle 40 minuta igre

Đoković je drugi set otvorio brejkom i poveo sa 2:0, ali je četvrti teniser na ATP listi nakon toga iskoristio period slabije igre srpskog tenisera i vezao pet gemova, uz dva brejka, i potpuno preokrenuo rezultat.

Prvi teniser sveta je u sedmom gemu imao veliku priliku da se vrati u set, imao je tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa je Vavrinka tako prekinuo seriju srpskog tenisera od 29 uzastopno dobijenih setova.

Đoković se na početku trećeg seta "probudio" i zaigrao mnogo bolje, pa je posle samo 26 minuta igre na semaforu pisalo 6:0, pa će se srpski teniser sutra boriti za četvrtu titulu u Parizu.