Танјуг

Петковић поводом хапшења на Газиместану: Срам вас било, господо из Брисела

од TV Most

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић упитао је данас, поводом насиља косовске полиције и хапшења Срба на Газиместану након обележавања великог српског празника Видовдана, представнике међународне заједнице и Европске уније шта је још потребно да би реаговали на поступке Приштине.

„Шта још треба да се деси, господо из Брисела, међународних мисија и Квинте, да бисте реаговали на брутално насиље Куртија над Србима данас на Видовдан на Газиместану? Срам вас било!“, поручио је Петковић, уз објаву видео снимка хапшења.

Косовска полиција ухапсила је данас на Газиместану 36 особа српске националности, међу којима и једно малолетно лице које су након саслушања ослободили, саопштио је адвокат једног од ухапшених, Богдан Хаџи-Лазић.

Међу ухапшенима има особа са Косова и из централне Србије.

Косовска полиција их је привела након парастоса косовским јунацима који је данас служен на Газиместану.

На улазу у спомен-комплекс је велики број припадника косовске полиције у униформама и цивилу претресао вернике и грубо се односио према њима.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније