Кијев је током протекле ноћи био мета руских напада балистичким ракетама, у којима су две особе повређене у Дарницком округу, у југоисточном делу града, саопштио је начелник кијевске полицијске управе Тимур Ткаченко.
„У Дарницком округу имамо пожаре на неколико адреса након напада. Пожар је избио у близини стамбене зграде, гори бензинска пумпа на другој адреси. Такође је у пламену и нестамбена зграда“, казао је Ткаченко, преноси Укринформ.
У Кијеву је проглашена ваздушна узбуна, а ваздухопловне снаге Оружаних снага Украјине издале су упозорење на претњу од балистичког оружја, које долазе са севера.
Градоначелник Кијева Виталиј Кличко је саопштио да снаге противваздушне одбране делују у Кијеву, и позвао становнике да се склоне.
Зеленски: Украјина током ноћи напала руске рафинерије нафте
Украјински председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је Украјина током протекле ноц́и напала руске рафинерије нафте у Краснодарској и Јарославској области.
„Наши ратници су започели Дан устава Украјине са великом прецизношћу. Синоћ су наши удари дугог домета стигли до две рафинерије нафте у Русији. Погођена је рафинерија нафте у Славјанску у Краснодарском крају – око 300 километара од линије фронта. Такође смо стигли до рафинерије у Јарославској области, око 700 километара од наше границе“, рекао је Зеленски у објави на платформи X.
Он је казао да Украјина „наставља операције које слабе способност Русије да води овај рат“.
„Сваки наш удар дугог домета значи мање ресурса који служе руској ратној машинерији и још један корак ка миру. Наставићемо да одговарамо на руски терор. Захваљујем нашим ратницима на овим резултатима! Захвалан сам свима који нам помажу. Свако ко брани Украјину такође подржава моћ Устава“, истакао је Зеленски.
Број повређених у нападу на Сумску област порастао на 25
Војна управа Сумске области саопштила је на свом Телеграм налогу да је број повређених у јучерашњем руском нападу на Сумску обаст порастао на 25, преноси Укринформ.
„Као резултат непријатељских напада у Сумској области, 25 људи је повређено непријатељским гранатирањем у протеклих 24 сата. Такође су забележена уништења и штете на приватним кућама, возилима и цивилној инфраструктури“, наводи се у саопштењу.
Извор: РТС, Танјуг