КФОР

Улуташ са Кронеом о безбедносној ситуацији у региону

од TV Most

Командант Кфора генерал-мајор Озкан Улуташ састао се данас у Приштини са командантом 1. немачке оклопне дивизије генерал-мајором Александером Кронеом, а главна тема разговора била је безбедносна ситуација у региону, саопштио је Кфор.

Како се наводи, Улуташ је током састанка у седишту Кфора у кампу Филм сити поновио посвећеност те мисије очувању безбедног и сигурног окружења за све грађане на Косову.

„Командант Кфора поновио је посвећеност мисије очувању безбедног и сигурног окружења за све људе који живе на Косову, у сваком тренутку и непристрасно“, истиче се у саопштењу.

Додаје се да је Улуташ представио актуелне активности и кључне приоритете Кфора, као и да је захвалио Немачкој на дугогодишњем доприносу мисији.

„Кфор наставља да спроводи свој мандат како би допринео безбедном и сигурном окружењу и слободи кретања за све људе који живе на Косову, у сваком тренутку и непристрасно, у блиској координацији са Косовском полицијом и Мисијом Европске уније за владавину права на Косову (Еулекс), у складу са њиховим улогама безбедносних одговорних институција“, закључује се у саопштењу.

Извор: Косово Онлине

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније