Комеморативни скуп у Грачаници у уторак 24.марта: Одавање почасти невино пострадалим жртвама НАТО агресије

Косово Онлајн

Поводом 27. годишњице од почетка НАТО бомбардовања Савезне Републике Југославије у Грачаници ће се у уторак, 24. марта 2026. године одржати комеморативни скуп на којем ће се , како су истакли организатори, одати почаст свим невино пострадалим жртвама Нато агресије. Комеморативном скуп почеће у 12.00 часова, код Спомен-крста у парку Дома културе Грачаница.

„Ове године навршава се двадесет седам година од почетка 78 дана бесомучног напада на суверенитет наше државе, изведеног без одобрења Савета безбедности Уједињених нација. Окупљамо се да одамо почаст свим невино пострадалим жртвама агресије  који су пали под ударима силе која је своје дејство темељила на немилосрдној пропаганди западне медијске машинерије и исценираним догађајима усмереним против нашег народа и државе“, истакли су из Културно-просветне заједнице Косова и Метохије.

Како су навели, опстанак српског народа  на Косову , упркос свим притисцима и изазовима који трају од те 1999. године до данас, остаје најјачи симбол одбране нашег историјског и духовног идентитета.

„Својим присуством заједно ћемо посведочити истини и достојанствено обележити овај трагичан датум, чувајући сећање на све страдалнике“,поручили су из КПЗ КиМ.

Организатори Комеморативног скупа су Епархија рашко-призренска, Културно-просветна заједница Косова и Метохије и Дом културе „Грачаница“.

Извор: ТВ Мост

 

Related posts

Мицотакис: Европа мора бити спремна у случају напада

Радосављевић: Буџет Лепосавића који је испланирала претходна власт не осликава потребе грађана, надамо се ребалансу

Израел: У нападима Ирана и Хезболаха повређене и хоспитализоване 303 особе за 24 сата

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније