САД и Вијетнам постигли трговински споразум, без царина на америчку робу у Вијетнаму

шутерсток

Амерички председник Доналд Трамп саопштио је да је постигао трговински споразум са вијетнамским властима.

,,Управо сам направио трговински споразум са Вијетнамом“, написао је он на свом профилу на мрежи ,,Истина“ (Трутх Социал).

Он је додао да ће Вијетнам плаћати царине од 20 одсто за сву робу коју буде слао на тле Сједињених Америчких Држава, као и додатних 40 одсто на транспорт бродом, преноси Ројтерс.

Поред тога, Вијетнам ће ,,отворити сопствено тржиште за САД“, што значи да ће амерички произвођачи моћи да своју робу у Вијетнаму продају без плаћања икаквих царина.

Извор: Танјуг

Related posts

Патријарх српски Порфирије сусрео се са стипендистима Задужбине “Сима Андрејевић Игуманов” у Дечанима

Вучић свим припадницима „Кобри“ честитао Дан јединице

Мађар: Први кораци мере против корупције и приступање Европском јавном тужилаштву

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније