УАЕ упозорили на непромишљене кораке Ирана и Израела

Спутњик

Министар спољних послова Уједињених Арапских Емирата шеик Абдулах бин Зајед упозорио је на ,,непромишљене и несмотрене кораке“ у размени напада Ирана и Израела, који би могли довести до ширења последица и ван граница тих земаља, пренео је Ројтерс.

Раније данас председник УАЕ Мохамед бин Зајед Ал Нахјан и ирански председник Масуд Пезешкијан разговарали су о израелским нападима на Иран, при чему је бин Зајед рекао да УАЕ воде интензивне разговоре са ,,свим заинтересованим странама“ како би се смирила ситуација.

Он је изразио солидарност са Ираном и његовим народом у тренутним околностима.

Ројтерс наводи да је Абу Даби у последњим годинама поправио односе са Техераном, након вишегодишњих напетости.

Поред тога, УАЕ је нормализовала односе и са Израелом 2020. године.

Извор: Танјуг

Related posts

Дневник ТВ Мост 10.04.2026.

МСП Србије тражи хитну реакцију међународне заједнице због затварања амбуланти у Бањи и Сувом Грлу

Хасет: Цене енергената ће брзо пасти, када се Ормуски мореуз поново отвори

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније