Курти добио позив тужилаштва у својству сведока

Политика/принтскрин

Премијер у Приштини Аљбин Курти позван је од Специјалног тужилаштва да сведочи 16. децембра, као сведок у случају злоупотребе службеног положаја.

Позив Аљбину Куртију из тужилаштва објавио је портпарол владе Перпарим Криезију, оптуживши правосуђе да тиме „утиче на исход избора“ заказаних за фебруар следеће године.

Криезију је написао да је на прошлим изборима дошло до судске одлуке која је Куртију онемогућила учешће на изборима 14. фебруара 2021. године.

У позиву тужиоца потенцира се обавеза Куртијевог појављивања на суду или ће бити суочен са новчаном казном.

Извор: РТС

Related posts

У манастиру Грачаница поноћном литургијом започела је прослава Васкрса

Бериша: Затварањем амбуланти директно угрожени животи српског народа на Косову

Демонстрације у Тел Авиву против владе и рата са Ираном

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније